28.08.2026 Маріуполь Express Новини Маріуполя та Приазов'я

Випускник Маріупольського ліцею переміг на Європейській олімпіаді зі штучного інтелекту

·321 слівредакція
Випускник Маріупольського ліцею переміг на Європейській олімпіаді зі штучного інтелекту

Роман Мєламуд, який закінчив Маріупольський ліцей у Києві, став абсолютним переможцем першої Європейської олімпіади зі штучного інтелекту EUROAI 2026. Змагання проходили в Румунії, і юнак випередив понад 90 учасників з 24 країн.

З 14 по 19 липня у румунському місті Клуж-Напоці тривала перша Європейська олімпіада зі штучного інтелекту. У ній взяли участь 94 школярі з 24 країн. Роман Мєламуд, випускник Маріупольського ліцею, набрав 323 бали з 600 можливих, отримав золоту медаль та посів перше місце в абсолютному заліку.

Українська збірна на цих змаганнях виборола дві золоті медалі та стала другою у командному заліку. Ще одне «золото» здобув Ростислав Ябченко, учень київського ліцею №145.

Роман родом з Одеси. До початку повномасштабної війни він навчався у Рішельєвському ліцеї з поглибленим вивченням математики. Після вторгнення родина переїхала до польського Кракова, де юнак продовжив навчання дистанційно. Про Маріупольський ліцей, який після окупації міста працює у Києві, сім'я дізналася з новин.

«У новинах ми з мамою дізналися про Маріупольський ліцей у Києві, де можна було вчитися онлайн з поглибленою математикою, тож перейшов туди. Цьогоріч закінчив навчання», — розповів випускник.

Олімпіадні задачі для Романа — не лише підготовка до змагань, а й улюблене заняття у вільний час. «Одне з моїх хобі — розв’язувати задачі з архівів олімпіад просто заради задоволення. Особливо ціную задачі, де потрібна не завчена формула, а креативна модифікація стандартного алгоритму. Для мене це творчий процес», — зазначив він.

Це не перше міжнародне досягнення Романа. Навесні 2026 року він здобув срібну медаль на Балтійській олімпіаді з інформатики у Фінляндії, а також став золотим призером Всеукраїнської олімпіади з інформатики.

Подальші плани юнака пов'язані зі штучним інтелектом. Він розглядає кілька університетів, але найімовірніше вступить до Познанської політехніки на бакалаврську програму з ШІ англійською мовою. «ШІ — мій пріоритет як дослідника зараз. Потім можна застосовувати ці знання на користь України», — підсумував Роман.

Читайте також