Презентація документального фільму "Позивний "Італієць" у Маріуполі

09.03.2021 16:41:00

У середу, 10 березня, у палаці культури "Молодіжний" (вул. Харлампіївська, 17/25), відбудеться презентація документального фільму під назвою "Позивний "Італієць". Стрічка, яку було створено за підтримки Мінкультінформполітики, розкриває драматичну історію нацгвардійця Віталія Марківа. Воїн, не без допомоги російської пропагандистської "машини", був несправедливо засуджений італійським судом до 24 років позбавлення волі. Але українській стороні все ж таки вдалося переконати італійське правосуддя у невинуватості гвардійця.
 
Віталій Марків брав активну участь в Революції гідності, в числі перших пішов у добровольчий підрозділ новоствореної Національної гвардії, батальйон імені загиблого Героя України генерала Сергія Кульчицього. В 2017 році, після величезної пропагандистської кампанії Росії, під час візиту до матері в Італії Віталія затримали місцеві правоохоронці й висунули підозру у вбивстві італійського фотокореспондента Андреа Роккелі та його російського колеги Андрія Миронова під час боїв під Слов'янськом у травні 2014 році. 
 
12 липня 2019 року, суд міста Павія виніс вирок у справі українського гвардійця Віталія Марківа. Рішенням суду гвардієць засуджений до 24 років позбавлення волі. 
 
1222 дні Віталій Марків провів у в’язниці за безглуздими звинуваченнями. І увесь цей час Україна боролась за правду, за долю свого воїна. Завдяки його незламній стійкості й вірності військовій присязі, а також спільній та наполегливій роботі української дипломатії, МВС, Національної гвардії України та підтримці нашого суспільства й діаспори – ми довели, що справедливість перемагає, а держава цінує і оберігає своїх захисників. 3 листопада 2020 року апеляційний суд Мілану повністю виправдав Віталія Марківа.
 
Автором ідеї та сценаристом документального фільму "Позивний Італієць", став український тележурналіст, директор Департаменту комунікації МВС України Артем Шевченко.
 
Артем працював журналістом на провідних українських телеканалах СТБ, ICTV, 1+1, Тоніс, Інтер. Має досвід репортерської роботи у висвітленні військових конфліктів у гарячих точках: Балкани, Кавказ, Ізраїль, Ірак. Ще військовим журналістом Артем активно висвітлював переламні події, які випали на долю жителів Слов’янська у період квітня-червня 2014. Багато матеріалів було висвітлено у засобах масової інформації, багато залишилося в архіві журналіста. Та Артем вважав своїм обов’язком розповісти широкому загалу події, які бачив на власні очі, події, які стали переламними у війні 2014 року.
 
Одночасно з кінопоказом присутнім буде презентовано книгу видавництва "Фоліо" під назвою "Віталій Марків", яка була надрукована на замовлення Державного підприємства "Центр захисту інформаційного простору України" за результатами відкритих творчих конкурсів Міністерства культури та інформаційної політики України і яка буде видана 4 мовами.
 
Більшість глядачів, які були запрошені на презентацію стрічки – це бійці 12-ї бригади оперативного призначення імені Дмитра Вишневецького Національної гвардії України, у тому числі воїни окремого загону спеціального призначення "Азов".
 
Після презентації фільму журналісти та гості у вільному режимі зможуть поспілкуватися з головним героєм стрічки – Віталієм Марківим, автором ідеї та сценаристом документального фільму "Позивний Італієць" та книги "Віталій Марків", директором Департаменту комунікації МВС України - Артемом Шевченко, а також Олександром Красовицьким - генеральним директором видавництва "Фоліо" (Харків). 
 Присоединяйтесь к нам