Столичные чиновники и стоящие за ними олигархи не отказались от планов строительства циркониевого рудника под Мариуполем (ФОТО)

22.02.2021 13:40:00

Жители Приазовья не намерены прекращать борьбу со строительством под Мариуполем рудника по добыче циркония. Несмотря на, якобы, отсутствие желающих принять участие в аукционе на разработку участка в районе пгт. Никольское, столичные чиновники и стоящие за ними олигархи не отказались от планов "наградить" жителей юга Донецкой области новым экологическим бедствием. Об этом написала на своей странице в Facebook мариупольская общественница Галина Однорог.  
 
"18 лютого з'явився наказ про те, щоб лот спеціального дозволу розробки Азовської ділянки Нікольського району зняти з аукціону. Навіть голова держслужби геології Роман Опімах написав, що особисто проконтролює  виконання (!) І  всі одразу зраділи, почали кричати "перемога", "нас почули", "завдяки депутатським зверненням", дякуємо губернатору, і Степан Махсма і Дмитро Лубінець вже всіх заспокоїли, тоб то справу зроблено, можно відпочивати. Навіть Шарій з Іспанії  "вещал" про те, що це і його "перемога", тобто його депутатів. Все як завжди. Пиар наше "фсе". А ЩО Ж НАСПРАВДІ З ЦІЄЮ ДІЛЯНКОЮ? А насправді - це чергове "замилювання очей". Зрозуміло, що після того "кіпішу", який влаштували мешканці Приазов'я, за що їм усім велика подяка, продати "по-тихому" цю ділянку не вдалося. Але ж ми у  жодному разі не повинні  забувати, з якими "наперсточниками" ми маємо справу!"
 
По словам Галины Однорог, накануне Минприроды, а именно 15 февраля этого года издает приказ Госгеонедрам, которым снова пытается выставить участок под добычу циркония на аукцион. 
 
"В РАЗІ ВСТАНОВЛЕННЯ ДОПУСТИМОЇ НОРМИ ВИПРОМІНЮВАННЯ ПРОПОНУЄМО НОМІНУВАТИ ДІЛЯНКУ КОРИСНИХ КОПАЛЕН ДЛЯ ПРОДАЖУ НА АУКЦІОНІ", - так звучит текст приказа за подписью первого заместителя министра Б. Боруховского.
 
"І скоріш за все саме для цього вже приїздили "спеціалісти" на ділянку робити заміри. То хто мені після цього скаже, що це перемога? Нас в черговий раз хочуть "развести, как лохов", бо саме такими влада і вважає свій народ. Не для того вони вкладали купу грошей, не для того вони змінювали закони, щоб от так просто взяти і відступити. Боротьба тільки починається!  І це боротьба з олігархичним кланом, бо ми не знаємо, хто насправді стоїть за покупкою цієї ділянки", - заявила общественник.
 
По ее словам, мариупольцы не прекратят борьбу против строительства рудника и готовы на крайние меры. 
 
"Вчора ми зробили дуже важливу справу. Ми зібралися на громадські слухання з представниками багатьох громад Маріупольського району. Було присутньо близько 70 людей. На цьому зібранні ми вирішили про створення ГО Приазов'я для боротьби проти добування  цирконію  в Нікольському районі та інших справ.
Також дуже важливо - ми прийняли рішення провести "Загальні збори громади" вже в 16 громадах Маріупольського району! Основна мета - недопущення  продажи Азовської ділянки в будь який спосіб та заборона проведення будь яких геологічних досліджень без погодження з громадою. У разі порушення  цих умов громада залишає за собою право переходити до акцій прямої дії - блокувати будь яку техніку на ділянці, перекривати рух цієї техніки на трасі, створювати загони  самооборони для захисту своєї землі! Тож роботи ще багато і розраховувати ми можемо тільки на власні сили!", - резюмировала Галина Однорог.
 
Мариуполь-Экспресс
 
 
 
 
 

Присоединяйтесь к нам